Στο καναβάτσο και πάλι

Δευτέρα, 10 Φεβρουαρίου 2014 15:11    Print    Email

Αφιλόξενο τείνει να χαρακτηριστεί το γήπεδο της Αλεπότρυπας για την ομάδα μας, αφού τα τελευταία πέντε χρόνια το έχουμε επισκεφθεί τέσσερις φορές, αντιμετωπίζοντας τρεις διαφορετικούς αντιπάλους, χάνοντας και στις τέσσερις αναμετρήσεις με το ίδιο σκορ, το 2-1.

Έτσι, μετά τον Αστέρα Εξαρχείων και την Αθηναϊδα, χθες ήταν η σειρά του Κρόνου να επικρατήσει με το σκορ αυτό κατά της ομάδας μας.

Βέβαια όμως και δεν φταίει το γήπεδο, ούτε όμως και η γηπεδούχος ομάδα φταίει για την ήττα μας. Οι μόνοι υπαίτιοι είμαστε εμείς, που κατορθώσαμε να παραδώσουμε ένα ακόμα παιχνίδι στο οποίο προηγηθήκαμε και ήμασταν καλύτεροι.

Για τρίτη φορά φέτος, προηγούμαστε και χάνουμε παιχνίδι μόνοι μας, και μάλιστα με το ίδιο πάλι σκορ, το 2-1 και πάλι. Μετά την Ειρήνη Πετρούπολης και τον Αττικό, ο Κρόνος έγινε η τρίτη ομάδα στο αρνητικό αυτό στατιστικό.

Αν υπάρχει λόγος να αναφερθούμε στο αγωνιστικό κομμάτι θα πρέπει να πούμε για την εξαιρετική μας εικόνα στο πρώτο μέρος με τις δύο πολύ καλές μας ευκαιρίες και το δοκάρι του Φιλόπουλου στο 2ό λεπτό, και φυσικά το επιστέγασμα της προσπάθειας των παιδιών στα 45 πρώτα λεπτά με το γκολ του Κλωνάρη στο 32' μετά από διαγώνιο συρτό σουτ. Η γηπεδούχος ομάδα δεν απείλησε καθόλου στο πρώτο μέρος, στην επανάληψη όμως οι ρόλοι αντιστράφηκαν, με την ομάδα μας να κρατά παθητικό ρόλο και να μην καταφέρνει να απειλήσει, την ομάδα του Κρόνου να δημιουργεί 2-3 καλές στιγμές στα καρέ μας που ο Κομινάκης κατάφερε να αποσοβήσει, όμως στο 76' ένα δυνατό σουτ κατέληξε στα δίχτυα μας, ισοφαρίζοντας σε 1-1 και στο 85ό λεπτό ένα ψηλοκρεμαστό πλασέ αντιπάλου λίγα μέτρα μετά τη σέντρα, βρήκε στόχο και η ανατροπή του σκορ ολοκληρώθηκε.

Η χειρότερη εικόνα από το χθεσινό παιχνίδι δεν αποτυπώθηκε κατά τα 90 αγωνιστικά λεπτά αλλά μετά τη λήξη του παιχνιδιού, βλέποντας πολλούς από τους ποδοσφαιριστές της ομάδας μας να βρίσκονται καθισμένοι στο χορτάρι, αμίλητοι και σκεπτικοί, μια εικόνα που δεν αξίζει στην δική μας ομάδα. Μια εικόνα που θα πρέπει να βλέπουμε κάθε αγωνιστική, από τους αντιπάλους μας όμως, όχι από εμάς.

Επόμενη αγωνιστική, υποδεχόμαστε την ομάδα του Αγίου Δημητρίου που ήδη βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.