Ήττα στης Καισαριανής τον τοίχο

Δευτέρα, 04 Μαϊος 2015 15:27    Print    Email

Έχοντας ένα καλό (πρώτο) ημίχρονο και ένα κακό, στο οποίο οι δυνάμεις μας μάς άφησαν, όπου και ήρθε σχετικά νωρίς (60') το 1-0, η ομάδα μας γνώρισε την εκτός έδρας ήττα στο γήπεδο της Νήαρ Ήστ με αντίπαλο την ομάδα της Καισαριανής.

Στα όρια του αδιάφορου πέρασε το πρώτο μέρος, που όπως προείπαμε σταθήκαμε πολύ καλά και δεν απειληθήκαμε ποτέ επί της ουσίας, χάνοντας όμως μια τεράστια ευκαιρία με τον Χαμοσφακίδη σε τετ α τετ στο 35ό λεπτό, που αν μετουσιωνόταν σε γκολ θα άλλαζε κατά πολύ την εικόνα του παιχνιδιού.

Αφού λοιπόν δεν τα καταφέραμε στη φάση αυτή και αφού, ήρθε στο 60ό λεπτό το 1-0 από τη γηπεδούχο ομάδα, το ματς άνοιξε, έγινε κάπως άναρχο αλλά το τελικό σκορ δεν άλλαξε παρά μια παρόμοια ευκαιρία που χάσαμε στο 83ό λεπτό πάλι με τον Χαμοσφακίδη.

Το τελικό αποτέλεσμα πίκρανε τους ποδοσφαιριστές μας, και σε διαμαρτυρίες τους μετά το τέλος του αγώνα ο διαιτητής Δημητρακόπουλος απέβαλε τον Καλλιάνη με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτή ήταν η πρώτη μας εκτός έδρας ήττα, από τη στιγμή που ανέλαβε προπονητής ο Γιώργος Αλεξόπουλος και η πρώτη φορά που δεν σκοράρουμε, από τις 14 Φεβρουαρίου.

Παρά την ήττα μας όμως και την πτώση μας στη 12ή θέση, μετά και τις χθεσινές εξελίξεις και τυπικά του χρόνου θα συνεχίσουμε στην Β' Κατηγορία της Ε.Π.Σ.Α., με διαφορετική πλέον αγωνιστική φιλοσοφία, όπως έχει ήδη ξεκαθαρίσει ο Γιώργος Αλεξόπουλος με το συνεργάτη του Γιώργο Κωνσταντινίδη.

Το πρωτάθλημα όμως δεν τελείωσε ακόμα καθώς έχουμε δύο αγωνιστικές που εκκρεμούν.

Επόμενη αγωνιστική, εντός έδρας με την ομάδα του Άφοβου που καίγεται για τη νίκη για να διατηρήσει την απόστασή της από τον 3ο στη βαθμολογία Άγιο Θωμά.